Viber logo Download Rakuten Viber Button
Scan QR to view Міністр Михайло Федоров on Viber
05.4.2020
Fedorov

Привіт! Я — Михайло Федоров, а це мій офіційний канал-спільнота у Viber. В Україні месенджер встановлений на 98% смартфонів і саме тут ми отримуємо найбільшу кількість звернень до служби підтримки Дії. Буду ділитися цифровими продуктами Дії, планами Мінцифри та трохи спойлерити раніше за офіційні канали комунікації міністерства.

10:05 AM
05.5.2020
Fedorov

3 000 000 установок приложения Дия. Чисто приложения. Не считая авторизованных пользователей портала и субпродуктов. Прошло ровно 3 месяца после старта продукта. Есть ряд проблем, которые мы вскрыли: — качество данных в реестрах. Раньше на базах зарабатывали, теперь мы верифицируем данные в них; — некомпетентность и медлительность чиновников; — отсутствие желания отходить от кормушки. В технологическом бардаке удобно менять данные в реестрах. Из-за этого каждый день встречаем кейсы, когда у кого-то не отображается то, чем он владеет, а какой-то гос орган/бизнес не принимает электронный документ. Путь цифровой трансформации не быстрый. Не с сегодня на завтра. Но мы лупаем скалу. Запускаем услугу за услугой. Анализируем, перестраиваемся, действуем, и так по кругу. У нас много чего в бета-тесте, «на выходе», и в активных процессах. Так, что следите!) Спасибо каждому: кто критикует, поддерживает и верит!

1:28 PM
05.8.2020
Fedorov

Вчора відбулася дуже важлива цифрова подія – Урядова нарада з питань цифрової трансформації. Насправді, вперше в історії України на топ-рівні, за участі Прем’єр-міністра та всіх міністрів, відбулась дискусія та спільне планування цифрового розвитку країни. За останні 8 місяців нам вдалося багато зробити для розвитку в Україні електронних послуг – запроваджено мобільний застосунок та портал Дія, розвивається система взаємодії реєстрів Трембіта та почато оптимізацію реєстрів. І ми готові до старту більш складних та важливих завдань – цифрової трансформації сфер та галузей, яка передбачає значну еволюцію або повну зміна існуючих державних процесів через ІТ. Результатом цифрової трансформації є не електронна послуга, навіть з максимальним реінжинірингом, а нові ефективні та прозорі цифрові державні процеси. Таку цифрову трансформацію ми започаткували у сфері містобування, де на зміну корупційним дозволам та сертифікатам приходить прозора електронна система з автоматичним початком будівельних робіт та прозорим параметричним введенням в експлуатацію. Таку цифрову трансформацію вже розпочато у митній сфері. І ми будемо максимально підтримувати та контролювати незворотність та продовження цифрової реформи митниці. Про що домовились: 1. Першочергові сфери/галузі для цифрової трансформації: податкова, митниця, містобудування, земельні відносини, освіта, соціальний захист та охорони здоров’я. Саме тут можна досягти проривного економічного та соціального результату через зміну та еволюції існуючих процесів за допомогою ІТ. 2. Пришвидшити запровадження ТОП-100 послуг для громадян, які охоплюють всі типові ситуації протягом життя та покривають понад 80 % всіх звернень громадян за державними послугами. 3. Всі ліцензії та дозволи для бізнесу мають стати онлайн. Якщо ліцензія/дозвіл не доступні онлайн – значить вони взагалі не мають існувати. 4. За місяць в усіх міністерствах та центральних органах влади мають з’явитися цифрові заступники (CDTO – chief digital transformation officer). Менеджер, який в координації з Мінцифрою повинен запланувати та драйвити цифрову трансформацію відповідної сфери. 5. І першим завданням CDTO стане формування плану цифрової трансформації відповідної галузі/сфери, які в сукупності нарешті дадуть нам загальний план цифрової трансформації Уряду та держави.

1:02 AM

Ну что. У меня уже страховка авто отображается в техпаспорте в Дии. Скоро и у вас. Ждите анонс релиза!)

2:24 AM
05.10.2020
Fedorov

Наше глобальне бачення на сьогодні — це не просто відцифрувати те, що є. Наше завдання — трансформувати, спростити, змінити процеси в наданні послуг, в менеджменті кожного міністерства, а ідеально, взагалі, в усіх гілках влади!

4:56 AM

Минцифры представило концепцию «Дія Сіті»: свободная экономическая зона с низкими налогами

Мы работали над этим не публично. Но информация всё-таки появилась в СМИ. Этот проект на этапе разработки, обсуждения, расчетов и борьбы с бюрократией и консерватизмом. Украине нужен прорыв. Мы уже 4 месяца работаем над специальной экономической зоной. Это наша социальная нагрузка. Домашняя работа. Кто-то должен предлагать и двигаться в направлении дерзких идей. Diia City — ЦИФРОВАЯ страна внутри Украины, где не существует границ для инвестиций, создания рабочих мест или разработки новейших технологий. Украинцы и предприниматели со всего мира смогут быстро реализовывать свои амбициозные инновационные и бизнес-идеи без вмешательства государства. Она планируется создаться в первую очередь для украинских и международных IT-компаний, высокотехнологичного бизнеса, инвестиционных фондов, стартапов и образовательных организаций. ⚡️⚡️⚡️ Ее резиденты будут иметь специальный налоговый, финансовый и правовой режим. Мы ходим сделать Украину самой удобной для ведения бизнеса в Мире. Понятно, что для этого необходима тотальная дерегуляция, упрощения ведения бизнеса, снижение налоговой нагрузки. Учитывая наши международные отношения, договорённости — сразу сделать в масштабах страны такой проект очень сложно. Но мы же двигаемся по всем канонам стартапов? Почему, такая специальная экономическая зона не может быть тестом и прототипом — будущей экономической модели страны. Если мы не будем генерировать и не внедрять прорывные идеи — мы очень долго не выйдем из бедности. Сейчас мы объединили ряд экспертов в экономике, профильных специалистов министерств. Ведём расчеты. Создаём модель. В ближайшее время хочу поделиться концептом с нашими народными депутатами. Я не знаю: налог на выведенный капитал, упрощение работы для ФОП (убрать все ограничения системы), вообще ликвидация налога для ряда индустрий, другие решения. Задача одна — лучшие условия для ведения бизнеса. Честно, мне кажется, легче создать виртуальную зону с новыми правилами, чем бороться с сотнями лицензий, разрешений, справок и других тромбов. А потом просто перенести опыт на всю страну. Из предметных шагов. Я называю это — «мы не несёмся в этом направлении, но уже легли в эту сторону»: — запустили самую быструю регистрацию бизнеса на портале Дия; — разрабатываем очень удобный способ личной идентификации (цифровая подпись) в смартфоне, smart ID; — работаем усиленно рад концептом Diia City; — продумали и готовимся нормативно, чтобы люди со всего мира могли открывать бизнес в Украине (е-резидентно); — работаем над открытием счетов в банках онлайн с помощью smart ID. Вот такая социальная нагрузка. Не судите строго. Но видение становится все чётче!) Больше деталей в статье — https://ain.ua/2020/05/07/diia-city-koncepciya/?fbclid=IwAR3dl86RItX_8h-w86v-M_a2eAQh6tyC3snrwE4y6SteMuVdi6H506N0R1o

4:57 AM
05.12.2020
Fedorov

В телеграм запрацював бот, який використовую великі обсяги персональних даних. Одразу активно почали розповсюджуватися ФЕЙКИ, що ця інформація пов’язана з роботою застосунку Дія. Це неможливо навіть теоретично! По-перше і головне, Дія не має бази даних і не накопичує таку інформацію. По-друге, кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює Дія. По-третє, попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних Приватбанку (до націоналізації), а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin. Службою безпеки України розпочаті відповідні слідчі дії щодо роботи телеграм-боту та доступних в ньому персональних даних.

6:16 AM

На прошлой неделе я заявил, что к аудиту базовых реестров мы подключаем СБУ и госспецсвязь, начинаем процесс их централизации и создания современного государственного дата-центра. А также, подговорили письмо, где предложили остановить все закупки железа во всех органах, где явно зарабатывают на закупках. И сегодня фейк про Дию. Думаю начало. Что будет когда запустим новый строительный реестр, который готов на 80% и где логируется каждая активность? Там была исторически миллиардная коррупция.

6:22 AM

​​І користуючись вашою увагою! Прямо зараз запустили автоцивілку в Дії. Тепер доступні всі три водійські документи. Страховка — в меню картки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Разом з МТСБУ та МВС ми створили цифровий продукт, на який чекали усі автомобілісти із запуску водійських посвідчень в Дії. Оновлюйте застосунок до версії 1.7.2.

10:56 AM

Оперативний супровід розслідування здійснює Департамент кіберполіції Нацполіції України. Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюднених персональних даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку Дія. Лінк на новини з сайту МВС: bit.ly/2yPvHHN

11:39 AM
05.13.2020
Fedorov
4:00 PM

​​Я люблю читать книги про проекты, которые уже известны всему миру. Про Amazon, Facebook, Paypal, Tesla и т.д. Прочитал большое количество книг про менеджмент, особенности запуска стартапов. «От хорошего к великому», «От нуля к единице» и другие. Я всегда обращаю внимание на путь. Нет ни одного проекта, которому говорили, что у него нет будущего. В который не верили, и который не сбивали на пути. Сейчас я переживаю истории из этих книг. Те же эмоции и ощущения. Что-то похожее было когда я руководил диджитал-направлением в президентской кампании Зеленського. Постоянные фейки, запугивание, давление, формирование общественного мнения «что ничего не получится». Но понимая путь каждого масштабного проекта, понимаешь, что это только начало и главное идти вперёд. Специально собираю такие скриншоты, чтобы потом, через года, рассказать свою историю. И вы, делайте своё дело и никогда не сдавайтесь!) Все только начинается.

4:00 PM
05.14.2020
Fedorov

Для «фанатів» «Інформація щодо витоку персональних даних громадян із цифрового державного сервісу додатку Дія не підтвердилася. Поліцейські у рамках розслідування кримінального провадження провели ряд оперативно-слідчих дій, а відтак не виявили фактів кібератак на державний мобільний застосунок Дія. (с) Сайт національної поліції.

3:10 PM
05.20.2020
Fedorov

Сьогодні Уряд прийняв надважливе цифрове рішення — затверджено план запровадження електронної системи у сфері будівництва. Сфера містобудування — одна з найбільш складних та корупційних, роками мільярди гривень осідали в руках чиновників та злочинного оточення. Сфера містобудування — перша, де ми реалізуємо справжню цифрову трансформацію — повну зміну наявних процесів за допомогою цифрових інструментів — максимальна автоматизація та прозорість, послуги без чиновника. Лише уявіть автоматичний дозвіл на початок та прозорий параметричний сертифікат про введення в експлуатацію замість поточних пронизаних корупцією та бюрократією державних послуг. Ми 24/7 рухаємося до цієї мети. Вже в червні розпочне роботу новий реєстр будівельної діяльності замість «легендарного реєстру ДАБІ», а пілотні регіони почнуть прозоре ведення містобудівних умов та обмежень. Майже щодня нам «прилітає» за цю реформу – замовні інформаційні атаки на реформу й міністерство, DDoS атаки на поточний реєстр, спроби обдурити, дискредитувати чи зламати е-кабінет забудовника … Спроектувати сучасну візію це одна справа, але реалізувати цю візію через бюрократичні перепони, спротив корупціонерів та «схемщиків» — зовсім інша. А поки наша команда здобуває критично важливі навички цифрової трансформації держави, поступово призначаємо CDTO в міністерствах та готуємося до запуску цифрової трансформації щонайменше 10 пріоритетних галузей та сфер.

9:51 AM
05.21.2020
Fedorov

Вчера назначили первого CDTO (зам министра по цифровой трансформации) в Министерстве ветеранов. Министерство, комитет в парламенте, теперь данная должность. Вдохновляет, когда организационная структура с документа становится реальной, ещё и на уровне страны. Мы садим зерна в свежий грунт рядом с отсохшими ветками и изменим систему изнутри. Задача CDTO — предложить и реализовать стратегию цифровой трансформации целой сферы. И это не только про е-услуги, а про изменения процессов в корне. В общем, важный, конкретный шаг сделан.

5:27 AM
05.22.2020
05.27.2020
Fedorov

​​Активно полюємо на безглузді довідки. Наприклад, сьогодні «вбили» довідку про склад сім’ї для альтернативної служби. Альтернативна служба – це служба для громадян, які не можуть виконувати військовий обов’язок через релігійні переконання. Щоб вступити на альтернативну службу, громадяни мали подати відповідну заяву і додати до неї документи, що підтверджують істинність їхніх релігійних переконань, копію документа про освіту, довідку з місця роботи чи навчання та довідку про склад сім’ї. Тепер довідка про склад сім’ї не є обов’язковим документом у особовій справі громадян. На черзі ще 26 послуг, які потребують довідку про склад сім’ї.

6:09 AM

Активно полюємо на безглузді довідки. Наприклад, сьогодні «вбили» довідку про склад сім’ї для альтернативної служби. Альтернативна служба – це служба для громадян, які не можуть виконувати військовий обов’язок через релігійні переконання. Щоб вступити на альтернативну службу, громадяни мали подати відповідну заяву і додати до неї документи, що підтверджують істинність їхніх релігійних переконань, копію документа про освіту, довідку з місця роботи чи навчання та довідку про склад сім’ї. Тепер довідка про склад сім’ї не є обов’язковим документом у особовій справі громадян. На черзі ще 26 послуг, які потребують довідку про склад сім’ї.

6:09 AM

​​На засіданні уряду міністр економіки презентує соціально-економічну стратегію розвитку країни після виходу с карантину. В дуже багатьох проектах програми команда нашого міністерства є співвиконавцями. Дуже багато уваги розвитку цифрової економіки. Diia City — бути.

6:09 AM

Документообіг має бути електронним. На засіданні запропонував ухвалити доручення щодо його переведення в онлайн. Це дозволить через місяць повністю відмовитися від паперу. Онлайн-режим — логічний крок, що прискорить роботу Кабміну та погодження нормативно-правових актів.

7:02 AM
05.28.2020
Fedorov

​​Менше папірців і ще менше часу в чергах — запустили послугу ID-14. Тепер водночас ви оформлюєте перший паспорт та номер платника податків. 15 хвилин, щоб подати заяву у ДМС, ЦНАП або «Паспортному сервісі», а за 20 днів отримуєте документ. У 2020 році понад 400 000 дітей вперше отримають паспорт й зроблять це швидко та зручно. Дякую за співпрацю Державній міграційній службі, Державній податковій службі та за підтримку SURGe, що фінансується Урядом Канади.

7:46 AM

Менше папірців і ще менше часу в чергах — запустили послугу ID-14. Тепер водночас ви оформлюєте перший паспорт та номер платника податків. 15 хвилин, щоб подати заяву у ДМС, ЦНАП або «Паспортному сервісі», а за 20 днів отримуєте документ. У 2020 році понад 400 000 дітей вперше отримають паспорт й зроблять це швидко та зручно. Дякую за співпрацю Державній міграційній службі, Державній податковій службі та за підтримку SURGe, що фінансується Урядом Канади.

7:47 AM
Wednesday
Fedorov

Наша мета, щоб Україна була в ТОП-3 в міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних. Навіщо це українцям? Відкриті дані це прозорість роботи державних органів, кращі можливості приймати обґрунтовані рішення для бізнесу, це створення додаткових послуг бізнесом та громадськими організаціями. Опендатабот дозволяє перевірити контрагента. Сервісом користується вже понад 1 мільйон українців. Портал Прозора Інфраструктура показує витрати на ремонт доріг на суму понад 156 млрд гривень. SaveEcoBot поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля для 451 тис. українців. CityBot Назар надає швидкий та зручний канал отримання своєчасної інформації стосовно поточних ремонтів та строків усунення аварій. Завдяки цьому в Маріуполі на 50% знизилось навантаження на контакт центр. Всі ці проекти та багато інших з'явилися завдяки відкриттю державних даних. Більше відкритих даних – це більше зручних і якісних послуг для громадян. Тому незабаром ми запускаємо проєкт «Дія. Відкриті Дані», що має на меті відкрити ще більше державних даних та допомогти Україні стати однією з найпрозоріших країн світу. Допоможіть нам покращити сферу відкритих даних – діліться з нами, які дані є пріоритетними та цінними для вас. Це допоможе оновити найголовніших документ, що регулює сферу відкритих даних в Україні - Постанову № 835. Постанова свого часу дала поштовх до розвитку цієї сфери, але наразі документ потребує удосконалення вимог до органів влади, розширення переліку наборів даних та максимальної адаптації до норм Європейського Союзу. Чекаємо на ваші пропозиції до 14 червня на 835.data.gov.ua

4:42 AM

Наша мета, щоб Україна була в ТОП-3 в міжнародних рейтингах у сфері відкритих даних. Навіщо це українцям? Відкриті дані це прозорість роботи державних органів, кращі можливості приймати обґрунтовані рішення для бізнесу, це створення додаткових послуг бізнесом та громадськими організаціями. Опендатабот дозволяє перевірити контрагента. Сервісом користується вже понад 1 мільйон українців. Портал Прозора Інфраструктура показує витрати на ремонт доріг на суму понад 156 млрд гривень. SaveEcoBot поєднує дані про забруднення, забруднювачів та інструменти захисту довкілля для 451 тис. українців. CityBot Назар надає швидкий та зручний канал отримання своєчасної інформації стосовно поточних ремонтів та строків усунення аварій. Завдяки цьому в Маріуполі на 50% знизилось навантаження на контакт центр. Всі ці проекти та багато інших з'явилися завдяки відкриттю державних даних. Більше відкритих даних – це більше зручних і якісних послуг для громадян. Тому незабаром ми запускаємо проєкт Дія.Відкриті Дані, що має на меті відкрити ще більше державних даних та допомогти Україні стати однією з найпрозоріших країн світу. Допоможіть нам покращити сферу відкритих даних – діліться з нами, які дані є пріоритетними та цінними для вас. Це допоможе оновити найголовніших документ, що регулює сферу відкритих даних в Україні - Постанову № 835. Постанова свого часу дала поштовх до розвитку цієї сфери, але наразі документ потребує удосконалення вимог до органів влади, розширення переліку наборів даних та максимальної адаптації до норм Європейського Союзу. Чекаємо на ваші пропозиції до 14 червня на 835.data.gov.ua

4:42 AM

Щотижня кількість цифрових питань на засіданнях Уряду збільшується. Це стає позитивним трендом і дозволяє запускати комплексну цифрову трансформацію держави по всіх пріоритетних сферах. Сьогодні це призначення пенсії онлайн, електронна трудова книжка, новий CDTO та цифровізація земельних відносин. — Автоматичне призначення пенсії онлайн. Без заяви особи. Щороку близько 300 тис. громадян стикаються з бюрократією при виході на пенсію. Залежно від обставин українець може збирати до 10 різних довідок, витрачаючи купу зусиль, нервів та часу. Ще влітку 2019 року разом з ПФУ ми почали проєкт запровадження електронних взаємодій з базовими реєстрами, кожна з яких ліквідує як мінімум один документ для подання. Наша кінцева мета проста — у разі досягнення пенсійного віку українець отримає в застосунку Дія відповідне повідомлення про призначення пенсії. — Електронна трудова книжка. Ще однією проблемою залишається наповненість реєстру, який містить дані про трудові відносини лише з 2000 року. Її ми вирішимо через електронний сервіс, який надаватиме можливість самостійно внести дані з трудової книжки до реєстру. Сама ж трудова книжка стане електронною. Уряд ухвалив відповідні зміни. Зменшення витрат на паперовий документообіг та негативних наслідків втрати документа — гарантовано. — Призначено CDTO до Міністерства охорони здоров’я — Ярослава Кучера. Система eHealth розвиватиметься з новим темпом та ефективністю, а всі ми дуже скоро зможемо користуватися якісними та безпечними електронними медичними сервісами. — Розпочато цифрову трансформацію сфери земельних відносин через можливість екстериторіального принципу реєстрації земельної ділянки, а також замовлення держекспертизи землевпорядної документації та отримання результатів в онлайні. — Легалізовано можливість отримання бланку дозволів на перевезення вантажу автотранспортом за кордоном онлайн.

10:59 AM
  • Share Міністр Михайло Федоров Community on Facebook
  • Share Міністр Михайло Федоров Community on Twitter
  • Share Міністр Михайло Федоров Community on Google+

What is Viber?

Viber is a free messaging and calling app that allows people to connect with friends and family, no matter who they are or where they are from.

Stay in touch

Send texts, photos, videos and more

Audio and video calls

Make HD-quality calls and switch to video easily

Stickers & GIFs

Communicate genuinely, playfully and expressively

Create Communities

Build and manage conversations with unlimited members

Instant voice & video

Record quick-sending voice and video messages

Chat Extensions

Find & share videos, music and more right in your chats

Delete seen messages

Take back what you didn't mean to send

Multi-platform

Sync history and transfer calls to Viber for Desktop

Don't have Viber yet? Download now

Get Viber on App storeGet Viber on Google play